Przedszkolaki z grupy „Żabki” w październiku rozpoczęły swoją podróż z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „ Wyzwania Teodora".

Od tego czasu gościmy w kąciku w swojej sali wspaniałego gościa- bociana Teodora, który przybył do nas i prosi o pomoc. Teodor towarzyszy nam przy wspólnych posiłkach, zajęciach, zabawach swobodnych, opiekuje się nami i pilnuje, abyśmy sprzątali zabawki po sobie i byli grzeczni. Bocian bardzo chce wrócić do swojej mamy do ciepłych krajów, ale niestety musi wykonać 7 zadań. Niestety sam nie może ich wykonać dlatego przybył do nas , abyśmy mu w tym pomogli. Nasze pomocne Żabki od razu wzięły się do pracy i jednego dnia wykonały aż dwa zadania dla Teodora, dzięki czemu otrzymały odznakę „ Artystycznej Duszy”. Zdobycie tej sprawności polegało na poznaniu Teodora oraz zapoznaniu się z zadaniami z jakimi przedszkolaki muszą się zmierzyć, aby pomóc bocianowi. Uwieńczeniem zdobycia tej sprawności było wykonanie portretu bociana Teodora, który zawisł na tablicy w naszej przedszkolnej szatni.