Na naszych jesiennych zajęciach czytelniczych gościliśmy dwie mamy - Adasia, która przeczytała nam opowiadanie „Żółty berecik” oraz panią Weronikę  mamę  Wiktorii, prezentującą bajkę pt.  „Jacek, mucha  i trzy smoki”.

Po wysłuchaniu bajki  wspólnie rozmawialiśmy na temat co się wydarzyło głównemu bohaterowi Jackowi w domu . Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego takie zjawiska jak prąd, gaz czy woda wymagają odpowiedzialności w posługiwaniu się nimi oraz jakie zabawy przyczyniają się do wypadków dzieci w domu. W oparciu o bajkę uświadomiono wychowanków o niebezpiecznych  przedmiotach w gospodarstwie domowym oraz o bezwzględnym słuchaniu dorosłych , którzy najlepiej wiedzą czego nie wolno dotykać oraz z jakich sprzętów można korzystać pod opieką mamy , taty czy babci oraz dziadka.

Drugie  opowiadanie to  "Żółty berecik", którego bohaterką była Nina.  Dziewczynka była smutna, bowiem brakowało jej towarzystwa rówieśników.  Często korzystała z komputera i tam wydawało jej się , że odnalazła przyjaciółkę, której mogła wyjawić największe tajemnice. Jednak okazało się to nieprawdą i zły człowiek próbował ją skrzywdzić. Po krótkiej pogadance nt. samotności, przyjaźni,  wyjaśniliśmy sobie jakie niebezpieczeństwa mogą  znajdować  w internecie .