W pierwszym tygodniu listopada,

dzieci z grupy Kotków przystąpiły do realizacji II modułu projektu emocja. Myśl przewodnia zajęć dotyczyła wyobraźni. Przedszkolaki z zaciekawieniem przystąpiły do proponowanych działań. Na początku określiły swój nastrój na termometrze uczuć. Następnie różnymi możliwymi sposobami powitały się za pomocą żółtego balonika. W skupieniu wysłuchały opowiadania pt „Żółty balonik” starając się wymyśleć dla niego pozytywne zakończenie. Dzięki zabawie przy użyciu chusty animacyjnej, baloniki ożyły zamieniając się w podniebne ptaki. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały również film pt: „Czarownica na miotle”, a po jego zakończeniu przystąpiły do zabawy ruchowej przy użyciu miotły. Zapraszały na nią swoich przyjaciół. Bardzo dużo emocji wzbudziło u Kotków pięknie ozdobione pudełko. Dzieci prześcigały się w pomysłach co się w nim ukryło. Dużym zaskoczeniem okazało się, że jest ono puste. Dzięki temu doświadczeniu przedszkolaki uzmysłowiły sobie tak naprawdę czym jest wyobraźnia. Wspólnymi siłami stworzyły mapę myśli. Wymyślając określenia i skojarzenia związane ze słowem wyobraźnia. Następnie dzięki programowi Quwer, ożywiły swój rysunek. Kotki wykonały również doświadczenie przy użyciu sody, octu, butelki i oczywiście żółtego balonika. Na zakończenie zajęć dzieci i stworzyły swój żółty balonik oraz poddały się swobodnej improwizacji ruchowej przy dźwiękach pięknej muzyki dla kotków.