Jednym z działań w zakresie promowania czytelnictwa jakie prowadzimy realizując priorytet MEN jest " upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży".

Dlatego   przystąpiliśmy  do projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Zachęcajmy dzieci do czytania książek i czytajmy im jak najwięcej, bo jak napisała nasza noblistka Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

I moduł projektu nosi nazwę „Czytam razem z małym misiem”. Celem modułu jest  rozwijanie czytelnictwa we współpracy z rodzicami, zachęcenie do czytania w domu, wychowanie do wrażliwości na dobro i zło. Zadaniem dzieci było czytane Misiowi, którego nazwaliśmy  PYSIO ulubionej bajki oraz narysowanie ilustracji do wybranej przez dziecko książeczki, dodatkowo dzieci projektowały zakładki do książek.