W ramach udziału w projekcie „ Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” realizujemy moduł: „Czytamy razem z Misiem”.

Grupa „Jeżyków” poprzez codzienne czytanie w towarzystwie Małego Misia poznaje przygody różnych bohaterów książek dla dzieci. Zachęcamy również rodziców do czytania dzieciom  w domach. „Jeżyki” chętnie dzielą się wrażeniami czytanych im książek; ilustrują swoich bohaterów. Podejmując wyzwanie promocji czytelnictwa, w   naszym przedszkolu gościliśmy Pana Poetę, który w niezwykle ciekawy sposób zaprezentował przedszkolakom swoją twórczość literacką, wykorzystując rekwizyty, muzykę, oraz propozycje zabaw plastycznych. Ponadto nasza grupa w ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Słomnikach uczestniczy w Dyskusyjnym Klubie Książki. Dzięki tym działaniom cyklicznie gościmy w naszym przedszkolu panią Madzię, która aktywnie włącza się w realizację naszego projektu.