My jesteśmy dzieci jak dzieci,

Czasem krnąbrne, czasem czupurne,
Ale chcemy, by księżyc świecił,
A noce nie były pochmurne...
Chcemy, by nie było dnia bez słońca,
Pracy bez pięknej radości.
Chcemy, by ziemia śpiewająca
Pełna była dobrej miłości.

(T. Kubiak)

W słoneczny czwartek wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki.W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. W tym roku zorganizowany został festyn, podczas którego na dzieci czekało mnóstwo atrakcji .Było malowanie twarzy i włosów, zabawy ruchowe i muzyczne, plenerowe malowanie na folii, zumba,  wspólna zabawa na dmuchanym zamku. Ciekawostką były olbrzymie figury dinozaurów, które zagościły na naszym placu zabaw oraz zakopane w piaskownicy  ich szkielety  – udostępnione dzięki uprzejmości  dziadka Dobrusi. Przedszkolaki bawiły się świetnie, z ich twarzy nie schodził uśmiech, a cała impreza dostarczyła wielu wrażeń. Nie zabrakło również poczęstunku dla wszystkich - smacznych kiełbasek z grilla, cukrowej waty oraz pysznych lodów. Gościliśmy również Ochotniczą Straż Pożarną w Słomnikach, która zaprezentowała dzieciom swój sprzęt, a każdy chętny przedszkolak, mógł sobie zrobić zdjęcie w wozie strażackim.Humor i apetyt dopisał, a co najważniejsze pogoda również.Był to bardzo szczęśliwy dzień dla naszych Przedszkolaków.