8 października był wyjątkowo jesiennym dniem w naszym przedszkolu. Obchodziliśmy wtedy Dzień Dyni. Przedszkolaki przygotowały się do tego święta po mistrzowsku: przebrani na pomarańczowo z dynią w ręce od rana przybywali do swoich grup.

Panie przygotowały specjalne zabawy, których motywem przewodnim były dynie wszelkiej maści: duże, małe, gładkie, szorstkie, pomarańczowe, żółte i w zielone łatki - do wyboru do koloru. Dzieci przeliczały je, porównywały ich cechy, dotykały, bawiły się w detektywów szukających dyniowego skarbu, brały udział w konkurencjach sportowych i dyniowej gimnastyce, ozdabiały je flamastrami i bibułą. Zajęcia wywołały dużo emocji i radości. Na obiad oczywiście nie mogło zabraknąć chyba najsłynniejszej potrawy z bohaterki dnia czyli pyszny krem z dyni - i choć nie wszystkim przypadł on do gustu, a najsmaczniejszym elementem były suche grzanki :) to jednak większość dzieci prosiło o dokładkę! To był bardzo pozytywny i energetyczny dzień.