W marcu dzieci z grupy Jeżyków i grupy Zajączków miały niezwykłą okazję poznać  malarkę  Panią Wandę Małecką - mamę Krzysia z grupy Zajączków. Pani Wanda ukończyła ASP w Krakowie na wydziale grafiki.

Podczas spotkań z naszymi przedszkolakami artystka zaprezentowała swoje prace. Opowiedziała dzieciom w jaki sposób  powstają jej obrazy, oraz jakich narzędzi i przyborów używa do ich tworzenia. Przedszkolaki miały okazję poznać różne techniki oraz przybory malarskie, dowiedziały się na jakich materiałach można malować. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia plastyczne: pejzaż, martwa natura, portret itp.Zwieńczeniem spotkań było malowanie wspólnego pamiątkowego obrazu. Jeżyki postawiły na sztukę abstrakcyjną natomiast Zajączki malowały wiosenną łąkę. Każda grupa miał do wykonania inne zadanie plastyczne. Starszaki  wykonały gąsienicę  natomiast młodsze dzieci  odbijały gąbką zajączki. Artystyczne efekty można oglądać w holu przedszkola. Spotkanie z malarką wywarło na dzieciach ogromne wrażenie i na pewno zachęciło dzieci do rozwijania wyobraźni twórczej. Bardzo dziękujemy Pani Wandzie za odwiedziny oraz wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.

Spotkanie w grupie Jeżyków

Spotkanie w grupie Zajączków