Czwartek 8 grudnia był dla dzieci i pracowników naszego przedszkola dniem wyjątkowym, ponieważ wszyscy oczekiwaliśmy na wizytę Św. Mikołaja. Zaraz po śniadaniu dzieci w mikołajowych czapeczkach zasiadły w holu przedszkola z niecierpliwością czekając na wyjątkowego gościa. Tak jak w ubiegłym roku również i w tym podczas tego wydarzenia gościliśmy w naszej placówce dzieci i wychowawczynie z integracyjnej zerówki z Zespołu Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego z Waganowic.

No i wreszcie nadszedł ten wyczekiwany przez wszystkich moment! Przy zgaszonym świetle, dźwięk dzwoneczka oznajmił wszystkim, że Św. Mikołaj jest już w przedszkolu. Dzieci podczas powitania z gościem były bardzo przejęte i dało się zauważyć, że niektórzy wręcz wstrzymywali oddech. Po oficjalnym przywitaniu i krótkiej rozmowie ze Świętym, nastąpił koncert Baśniowej Kapeli, która w tym roku przyjechała do nas z niezwykle wzruszającym słuchowiskiem o pewnej dziewczynce Zosi, która marzyła o pewnej zabawce. Po koncercie nagrodzonym gromkimi brawami i podziękowaniach Pani Dyrektor Małgorzaty Wojasińskiej nastąpiła przez wszystkie dzieci chyba najbardziej wyczekiwana chwila, czyli wręczanie prezentów przez Św. Mikołaja. Każdy przedszkolak z odwagą podchodził do gościa z siwą brodą, odbierał swoją paczkę i pozował do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Jak się okazało Św. Mikołaj przyniósł również prezenty dla każdej grupy, za które serdecznie dziękujemy! Wyjątkowy nastrój panował wśród dzieci jeszcze przez długi czas a wrażenia po wizycie niezwykłego gościa opadały aż do momentu zamknięcia przedszkola. Mamy nadzieję, że dzieci dotrzymają złożonych Św. Mikołajowi obietnic i będą grzeczne, uczynne i zawsze uśmiechnięte!