Smaller Default Larger

W poniedziałek 10 grudnia w naszym przedszkolu było wyjątkowo uroczyście i wzruszająco. O godz. 10 dzieci ubrane w czerwone czapeczki zgromadziły się w holu przedszkola na spotkaniu ze św. Mikołajem.

Kiedy ten chyba najbardziej oczekiwany przez dzieci gość pojawił się w korytarzu wszyscy zebrani, mali i duzi wstrzymali oddech a w powietrzu czuć było delikatne napięcie. Dostojny przybysz w pięknej szacie przywitał się z przedszkolakami i Rodzicami, a następnie zaprosił do wysłuchania krótkiej historii dwójki dzieci, które nie zawsze dobrze się zachowywały, a czuwał nad nimi Anioł Stróż. Piękna opowieść i niezwykle wzruszające piosenki, w których śpiew włączały się dzieci sprawiły, że niejednemu z nas popłynęły łzy z oczu. Spotkanie zakończyło się oczywiście wręczeniem przez św. Mikołaja prezentów, a Pani Agnieszka zadbała o pamiątkowe zdjęcie. Św. Mikołaj obdarował także każdą grupę dużym workiem prezentów. Tak jak w tamtym roku również i teraz w tym wyjątkowym dniu były z nami dzieci z zerówki Zespołu Szkół Specjalnych z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Wyspiańskiego z Waganowic. Mamy nadzieję, że dzieci będą spełniać dane św. Mikołajowi obietnice. Występ artystyczny tego dnia zapewniła nam zaprzyjaźniona z przedszkolem Baśniowa Kapela. Dziękujemy!