Smaller Default Larger

Choć listopad jeszcze w pełni, gdzieniegdzie można już usłyszeć lub zobaczyć motywy związane ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem i powoli zacząć przygotowania do tych pięknych świąt. W związku z tym przedszkolaki z grup Jeżyków, Wiewiórek i Kotków uczestniczyły w wycieczce do fabryki bombek choinkowych Dekor, która znajduje się w Miechowie.

Dzieci miały okazję zobaczyć jak powstają mieniące się tysiącami kolorów ozdoby choinkowe przechodząc przez wszystkie etapy produkcji. Największe wrażenie zrobiło na wszystkich miejsce gdzie szkło rozgrzewane jest do płynnej substancji i poprzez włożenie go do formy powstaje konkretny kształt. Oglądaliśmy też proces srebrzenia baniek, ręcznego malowania i pakowania. Przedszkolaki miały też okazję aby samodzielnie stworzyć własną bombkę, która na pewno będzie oryginalną ozdobą bożonarodzeniowego drzewka. Powstały prawdziwe cudeńka.

 

Kotki Wiewiórki

 

Wiewiórki Jeżyki