Smaller Default Larger

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszam Państwa przedszkole do włączenia się w akcję społeczną

„Serce Kapsuły Czasu”.

Akcja o zasięgu ogólnopolskim ma charakter konkursu literackiego i plastycznego. Jest adresowana do dzieci i młodzieży w każdym wieku. 

Zapraszamy również dorosłych. 

 

Zadanie konkursowe brzmi:

"Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”
 

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników „Serca Kapsuły Czasu” - prac literackich i plastycznych. Wszystkie przesłane do nas prace zostaną zamknięte we wnętrzu kapsuły czasu, która powstanie w Krakowie w przyszłym roku. 
Akcja trwa do 30 listopada 2019 r., jednakże prace przesłane  przed 1 grudnia br. wezmą udział w ogólnopolskiej wystawie w Krakowie.

Dzieła oceniać będą: publicysta Jacek Bańka, redaktor Michał Cetnarowski, artysta Marcin Czaja, filolog polski Justyna Krzysztyńska, pisarz Paweł Majka, dziennikarz Przemysław Osuchowski, krytyk literacki Maciej Parowski, artysta Marcin Wierzchowski oraz filolog polski Kornelia Wyszyńska.

 

Konkurs jest elementem ogólnopolskiego projektu pn. "Kapsuła Czasu", którego celem jest budowa rzeźby architektonicznej. Obiekt stanie w prestiżowej lokalizacji w Krakowie, a prace dzieci przedstawiające wizje świata przyszłości staną się naszym dziedzictwem, które wspólnie podarujemy następnym pokoleniom. Planowane są otwarcia Serca Kapsuły Czasu za kolejnych 10, 25, 50, 75 i 100 lat, podczas których odbędą się społeczne debaty porównujące wizje z rzeczywistością. 

Z wyrazami szacunku,
Wiesław Cholewa
Prezes Zarządu Fundacji TworzyMY Kraków

 

SERDECZNIE PAŃSTWA ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI
Z RAMIENIA PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W SŁOMNIKACH