Smaller Default Larger

We czwartek 8 listopada nasze przedszkole pomalowane było w biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą uroczystego apelu, który odbył się w związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Program artystyczny pt. Serce dla Polski przygotowały dzieci z grup Wiewiórek i Jeżyków pod opieką Pań wychowawczyń.

Elegancko ubrani, z biało-czerwonymi kotylionami na sercach zebraliśmy się o godz. 10:30 w holu przedszkola by wspólnie śpiewać o Polsce i słuchać o jej trudnej ale finalnie szczęśliwej historii. Kiedy ze wszystkich dziecięcych gardeł zabrzmiał uroczyście Mazurek Dąbrowskiego wielu zgromadzonych na uroczystości Rodziców miało łzy w oczach i nie tylko wtedy. Krótkie ale jakże wymowne teksty recytowane przez małych Polaków, przejmujące piosenki o tym, jak nasz kraj jest różnorodny, elementy pantomimy oraz tańce okraszone przygotowanymi na ten dzień rekwizytami stworzyły piękny obraz i wywołały niezwykle silne emocje. Po skończonej części artystycznej dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i głos zabrał Pan Burmistrz Paweł Knafel, który zaszczycił nas swoją obecnością w tym dniu, gratulując dzieciom wspaniałego występu. Natomiast Pani Dyrektor Małgorzata Wojasińska zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. To był piękny dzień, który na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

Moja ziemio ukochana, od kołyski Ciebie znam

W każdy dzień od samego rana, śpiewam Polska to mój kraj! (sł. Monika Kluza)