20.09.2023r. dzieci z grupy „Jeżyków” i „Wiewiórek” odbyły wycieczkę do Kopalni Wiedzy o Cynku w Bukownie. Już przed wejściem do muzeum można obejrzeć park, składający się z maszyn, które niegdyś były wykorzystywane przy wydobyciu rud cynku i ołowiu.

Wśród nich są między innymi: wozy ładująco-odstawcze, ładowarka, wóz wiercąco-kotwiący a nawet kolejka.Spora dawka informacji na temat ówczesnej Kopalni i wspaniałe Interaktywne Muzeum pomogło przenieść się przedszkolakom w odległe czasy.Podróż po kopalni rozpoczyna się od obejrzenia filmu audiowizualnego: ”Żywioły”.Jak przystało na muzeum związane z górnictwem  nie zabrakło także kolekcji minerałów. Na tablicach interaktywnych oglądaliśmy schematy produkcji cynku. Widzieliśmy filmy przedstawiające kopalnie w latach wcześniejszych.Mogliśmy przymierzyć galowy mundur górnika oraz obejrzeć ubranie ratownika. Później znaleźliśmy się w starodawnej izbie górniczej, oglądaliśmy przedmioty, które używano w życiu codziennym. Dzięki temu mogliśmy przenieść się na chwilę w przeszłość.  Atrakcją wycieczki była również wizyta na Pustyni Błędowskiej, gdzie zabawom w piasku nie było końca. Na koniec odwiedziliśmy McDonalds, gdzie wspólnie zjedliśmy przygotowane zestawy Happy Meal. To była bardzo ciekawa, pouczająca i dająca wiele wrażeń wycieczka.

galeriaGrupa Jeżyki

Grupa Wiewiórki