Rozkład dnia różni się między grupami. Przejdź do swojej:

Misie i Zajączki

Godzinaaktywność
8.00- 8.30Schodzenie się dzieci. Gry, zabawy i zajęcia dowolne z inicjatywy dzieci lub przy niewielkim udziale nauczyciela.
8.30- 8.45BAWIMY SIĘ RAZEM
Zabawy przy muzyce, śpiewamy tańczymy; zabawy integracyjne w grupie oraz ćwiczenia zgodne z tematyką kompleksową organizowane przez nauczyciela . Obserwacja pedagogiczna; praca indywidualna z dziećmi.
8.45- 9.00PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ŚNIADANIA
Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych , związanych z samoobsługą dzieci. Przygotowania do śniadania.
9.00- 9.30JEMY ŚNIADANIE
Kształtowanie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku.
9.30- 10.00UCZESTNICZYMY W ZABAWACH I SYTUACJACH EDUKACYJNYCH
Zajęcia edukacyjno- wychowawcze wynikające z realizacji wybranego programu
edukacji przedszkolnej, wyzwalające aktywność dziecka w różnych sferach rozwojowych.
10.00- 10.30ZABAWY Z RÓWIEŚNIKAMI
Zabawy indywidualne w kącikach zainteresowań.
10.30- 10.45PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO WYJŚCIA DO OGRODU I NA SPACER
Czynności samoobsługowe dzieci związane z wyjściem na świeże powietrze.
10.45- 11.15KORZYSTAMY ZE ŚWIEŻEGO POWIETRZA
Gry, zabawy na powietrzu, w tym zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, badania i doświadczenia; spacery, wycieczki
11.15- 11.30PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO OBIADU
Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych związanych z samoobsługą; przygotowania do obiadu.
11.30- 12.00JEMY OBIAD – I DANIE ZUPA
12.00- 12.30Zabawy muzyczno – ruchowe z udziałem nauczyciela
12.30- 13.00OBIAD – II DANIE
13.00- 14.15ODPOCZYNEK- LEŻAKOWANIE
Poobiedni relaks, słuchanie literatury dziecięcej czytanej przez nauczyciela lub nagrań
14.15- 14.30Przygotowujemy się do spożywania podwieczorku
14.30 – 15.00PODWIECZOREK
Rozchodzenie się dzieci. Dzieci ,które zostają dłużej w przedszkolu pozostają pod opieką nauczyciela ze starszej grupy. Zabawy zorganizowane przez nauczyciela.

Żabki

GodzinaAktywność
8.00- 8.30Schodzenie się dzieci. Gry, zabawy i zajęcia dowolne z inicjatywy dzieci lub przy niewielkim udziale nauczyciela.
8.30- 8.45BAWIMY SIĘ RAZEM
Zabawy przy muzyce, śpiewamy tańczymy; zabawy integracyjne w grupie oraz ćwiczenia zgodne z tematyką kompleksową organizowane przez nauczyciela . Obserwacja pedagogiczna; praca indywidualna z dziećmi.
8.45- 9.00PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ŚNIADANIA
Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych , związanych z samoobsługą dzieci. Przygotowania do śniadania.
9.00- 9.30JEMY ŚNIADANIE
Kształtowanie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku.
9.30- 10.00UCZESTNICZYMY W ZABAWACH I SYTUACJACH EDUKACYJNYCH
Zajęcia edukacyjno- wychowawcze wynikające z realizacji wybranego programu
edukacji przedszkolnej, wyzwalające aktywność dziecka w różnych sferach rozwojowych.
10.00- 10.30ZABAWY Z RÓWIEŚNIKAMI
Zabawy indywidualne w kącikach zainteresowań.
10.30- 10.45PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO WYJŚCIA DO OGRODU I NA SPACER
Czynności samoobsługowe dzieci związane z wyjściem na świeże powietrze.
10.45- 11.15KORZYSTAMY ZE ŚWIEŻEGO POWIETRZA
Gry, zabawy na powietrzu, w tym zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, badania i doświadczenia; spacery, wycieczki
11.15- 11.30PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO OBIADU
Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych związanych z samoobsługą; przygotowania do obiadu.
11.30- 12.00JEMY OBIAD- I DANIE ZUPA
12.00- 12.30Zabawy muzyczno – ruchowe z udziałem nauczyciela
12.30- 13.00OBIAD- II DANIE
13.00- 13.30ODPOCZYNEK
Poobiedni relaks, słuchanie literatury dziecięcej czytanej przez nauczyciela lub nagrań
13.30 -14.15PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO WYJŚCIA NA ŚWIEŻE POWIETRZE
Czynności samoobsługowe związane z ubieraniem się i samoobsługą.
Zabawy w ogrodzie przedszkolnym lub w sali ze względu na złą pogodę;
zajęcia dodatkowe
14.15- 14.30Przygotowujemy się do spożywania podwieczorku
14.30 – 15.00PODWIECZOREK
Rozchodzenie się dzieci. Dzieci, które zostają dłużej w przedszkolu pozostają pod opieką nauczyciela ze starszej grupy. Zabawy zorganizowane przez nauczyciela.

Kotki, Wiewiórki i Jeżyki

GodzinaAktywność
6.30- 8.00Schodzenie się dzieci, gry , zabawy i zajęcia dowolne z inicjatywy dzieci lub przy niewielkim udziale nauczyciela

8.00- 8:45
BAWIMY SIĘ RAZEM
Zabawy przy muzyce, śpiewamy i tańczymy; zabawy integracyjne w grupie, oraz ćwiczenia zgodne z tematyką kompleksową organizowane przez nauczyciela. Obserwacja pedagogiczna; praca indywidualna z dziećmi. Zajęcia dodatkowe (rytmika, angielski, religia)

8.55- 9.00
PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ŚNIADANIA
Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dzieci; przygotowania do śniadania

9.00- 9.20
JEMY ŚNIADANIE
Kształtowanie nawyków samodzielnego, estetycznego i kulturalnego zjadania posiłku

9.20- 9.30
DBAMY O NASZE ZĘBY
Wdrażanie do systematycznego mycia zębów; kształtowanie umiejętności starannego ich szczotkowania

9.30-10.30
UCZESTNICZYMY W ZABAWACH I SYTUACJACH
EDUKACYJNYCH
Zajęcia edukacyjno- wychowawcze wynikające z realizacji wybranego programu edukacji przedszkolnej, wyzwalające aktywność dziecka w różnych sferach rozwojowych

10.30- 10.45
PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO WYJŚCIA DO OGRODU
I NA SPACER
Czynności samoobsługowe dzieci związane z wyjściem na świeże powietrze

10.45- 11.45
KORZYSTAMY ZE ŚWIEŻEGO POWIETRZA
Gry, zabawy na powietrzu, w tym zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, badania i doświadczenia ; spacery, wycieczki

11.45- 12.00
PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO OBIADU
Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych związanych z samoobsługą; przygotowania do obiadu

12.00- 12.30
JEMY OBIAD
Kształtowanie samodzielnego, estetycznego spożywania posiłków; doskonalenie umiejętności posługiwania się sztućcami

12.30- 13.00
ODPOCZYWAMY PO OBIEDZIE
Poobiedni relaks, słuchanie literatury dziecięcej czytanej przez nauczyciela lub nagrań ;
13.00- 13.10
PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO WYJŚĆIA NA ŚWIEŻE POWIETRZE
Czynności samoobsługowe związane z ubieraniem się i samoobsługą
13.10- 14.45
Zabawy w ogrodzie przedszkolnym lub w Sali ze względu na złą pogodę ; zajęcia dodatkowe.
14.45-14.55Przygotowujemy się do spożywania podwieczorku.
14:55-15:10PODWIECZOREK
15.10-17.00Zajęcia dodatkowe ; praca indywidualna i wyrównawcza, zabawy dydaktyczne organizowane przez nauczyciela ; zabawy ruchowe i dowolne; kontakty okolicznościowe; obserwacje pedagogiczne