W związku ze zbliżającą się wiosną, dzieci z naszej grupy utrwalały znajomość czterech pór roku oraz ich symboli. Były zabawy w klasyfikowanie ubrań do odpowiedniej pory roku, ubieranie postaci narciarza, łyżwiarza i saneczkarza. Poznawalismy także symbole wiosenne oraz wykonywaliśmy pracę plastyczną z talerzyków papierowych i płatków kosmetycznych. Z tych niecodziennych materiałów dzieci wykonały przepiekne pierwsze kwiatki- przebiśniegi, których nazwę doskole każdy zapamiętał. Graliśmy również w wiosenne memory, które pomogło utrwalić symbolikę zbliżającej się wielkimi krokami wiosny. Zabawy z porami roku pomogły dzieciom uporządkować kolejność występowania zmian w przyrodzie. Utrwalilismy także liczenie do czterech oraz wzbogacalismy dziecięcy słownik o nowe nazwy i określenia. Jak zawsze dzieciaki chętnie podejmowały proponowane przez swoją Panią zabawy, które nie tylko poprawiają humor ale i uczą wiedzy o otaczającym świecie.