Każdy wie, że dzieci uwielbiają śnieg. Ponieważ tego prawdziwego już zabrakło, Pani Agatka postanowiła urządzić pożegnanie zimy w niecodzienny sposób.

Wraz z dziećmi postanowiła zrobić sztuczny śnieg, aby móc po raz ostatni pobawić się białym puchem i w ten sposób pożegnać już zimę .Po wstępnej pogadance rozłożono na sali folię ochronną a następnie przygotowano potrzebne produkty: skrobię ziemniaczaną, piankę do golenia, płyn do mycia naczyń. Wszystkie dzieci z wielką radością uczestniczyły w przygotowaniu masy do zabawy. Wyrabialy ją nie tylko rękami ale także ugniatały stopami. Po uzyskaniu śniegowej konsystencji, dzieci dostały foremki w kształcie bałwana, gwiazdki, snieżynki , plastikowe stemple oraz kubeczki. Nie mogło także zabraknąć bitwy na śnieżki. Zabawa ze sztucznym śniegiem rozwijała kreatywne myślenie, wyobraźnię ale przede wszystkim motoryke małą i dużą. Dzięci badały właściwości masy rękami ale i stopami co chyba sprawiało im największą frajdę. Podczas zajęć po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że brudne dzieci to szczęśliwe dzieci. Tym radosnym akcentem Zajączki żegnają zimę i czekają na kolorową wiosnę.