Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas niezwykle magiczny zarówno w domu jak i w przedszkolu. Od połowy grudnia dzieci przygotowywały się do tych wyjątkowych świąt. Podopieczni wykonali wspólnymi siłami długi 24 metrowy łańcuch, którym przyozdobili stojąca na holu choinkę.

Wykonaliśmy także ozdobną, brokatową bombkę. Tuż przed samymi Świętami cała grupa ochoczo zabrała się do pieczenia pierniczków. Dzieci wycinały piernikowe choinki, gwiazdki i serduszka, które po upieczeniu przyozdabiali lukrowymi pisakami. Podczas całego okresu nie zabrakło także nauki kolęd, a najchętniej śpiewaną w tym roku przez dzieciaki kolędą było zdecydowanie ,,Przybieżeli do Betlejem". Okres przedświąteczny w przedszkolnym gronie był dla dzieci cenny i niezapomniany co można było zauważyć poprzez aktywne uczestnictwo we wszystkich formach wspólnych zajęć i zabaw.