24 lutego 2017 r. grupę „Zajączków” czekała specjalna niespodzianka. Wydarzenie miało miejsce po obiedzie, kiedy to w drzwiach sali pojawił się mężczyzna w specjalnym stroju. Okazało się, że był to... prawdziwy strażak!

Wyjątkowy gość, prywatnie tata naszego kolegi Marcela, pan Michał Ziarko, jest strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Waganowicach. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści pana Michała o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Istotne jest to, że nasz Gość ćwiczył z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania oraz przypominał telefon na numer alarmowy 998 i 112, dzięki czemu te procedury utrwaliły się w pamięci przedszkolaków.
Niewątpliwą atrakcją były przyniesione przez strażaka akcesoria, niezbędne w jego pracy: wąż gaśniczy, toporek, prądownica oraz sygnalizator pod postacią lizaka. Każdy chciał chociaż dotknąć tych narzędzi. Pan strażak pozwolił dzieciom także przymierzyć swój strój, co wywołało niesamowity entuzjazm i podekscytowanie. A nie był to koniec atrakcji, bowiem po prezentacji zawodu strażaka, pan Michał Ziarko postanowił włączyć się w prowadzoną przez przedszkole akcję ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”. W stroju strażaka oraz otoczeniu pożarniczych akcesoriów nasz gość przeczytał dzieciom bajkę o ,,Wozie Strażackim” i o strażaku o imieniu Tomek. „Zajączki” otrzymały również prezenty w postaci słodkiego upominku oraz kolorowanki. Na koniec wizyty w naszym przedszkolu, dzieci nagrodziły wyjątkowego gościa gromkimi brawami. Pan Michał dostał także - w podziękowaniu od dzieci - dwie specjalne naklejki. Spotkanie z przedstawicielem OSP dostarczyło „Zajączkom” wiele radości, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie oraz fakt, że wszyscy chłopcy postanowili w przyszłości zostać strażakami. W imieniu dzieci i pań z grupy „Zajączki”, składamy serdeczne podziękowania Panu Michałowi Ziarko za wspaniałą prezentację, poświęcony czas oraz nadzwyczajną atmosferę podczas wizyty. Dziękujemy!.