Jak zapewne pamiętacie, tematyką tygodnia są sporty zimowe. W związku z tym, p. Agatka postanowiła zapoznać dzieci bliżej z tym sportem zimowym, który sama uprawia, a mianowicie z jazdą na snowboardzie.

Przedszkolaki mogły zobaczyć i przymierzyć nie tylko deskę snowboardową, ale także cały strój potrzebny do jazdy. Przeznaczenie wyposażenia snowboardzisty wzbudziło duże zaciekawienie. Podopieczni z wielkim zainteresowaniem słuchali, do czego potrzebne są poszczególne elementy stroju, a dzięki możliwości przymierzenia i dotknięcia wszystkiego, mogli choć trochę poczuć, na czym polega jazda na desce. Co ważne, w trakcie prezentacji zostały również przypomniane zasady bezpieczeństwa podczas aktywności na śniegu. Dzieci zapamiętały więc, że najważniejszą zasadą jest posiadanie kasku, porządna rozgrzewka oraz uprawianie sportu w miejscach do tego przeznaczonych. I wtedy można bezpiecznie oddać się uprawianiu zimowych sportów albo ulubionej zabawie na śniegu!