Chcąc zaszczepić w dzieciach zainteresowanie literaturą, zapraszamy chętnych rodziców, oraz starsze rodzeństwo do czytania dzieciom bajek. Ostatnio czas poobiedniego odpoczynku umiliła nam mama Igora, pani Marta Wącławska, która czytała ulubione bajki swoich dzieci min. ,,Marysia, to moje!”.

Zajączki podczas leżakowania z zaciekawieniem słuchały pouczających bajek, a Igor był bardzo szczęśliwy z wizyty swojej mamy. Ponieważ dzieci z najstarszej grupy zaczynają już samodzielnie czytać, zaprosiliśmy do siebie starsze koleżanki aby mogły poćwiczyć czytanie, a tym samym zachęcić dzieci z młodszej grupy  do interesowania się literaturą oraz  literami. Dwie dziewczynki z grupy ‘’Jeżyków”, Jagoda Wącławska - siostra Igora oraz Ala Wandas uatrakcyjniły dzieciom popołudniowy wypoczynek. Ala Wandas fantastycznie poradziła sobie z niezwykle długą i pisaną małymi literami baśnią pt,,Czerwony Kapturek”, natomiast Jagódka przeczytała dwie krótkie książeczki pt ,,Bob Budowniczy” i ,,Zoo”.  Dziewczyny poradziły sobie świetnie, a cisza i otwarte buzie dzieci, które słuchały, mówią o tym że się podobało. Serdecznie dziękujemy Pani Marcie, Jagódce i Ali za umilenie czasu i zapraszamy ponownie. Przypominamy również, że akcja czytania bajek trwa cały rok i mamy nadzieje, że inne mamy, tatusiowe, rodzeństwo czy babcie i dziadkowie będą chcieli zawitać w przedszkolne progi żeby umilić dzieciom czas. Chętne osoby prosimy o kontakt z wychowawcą.