W związku z panującą porą roku, dnia 7 października 2016 r. dzieci z grupy Zajączków razem ze swoją Panią, postanowiły zrobić swój własny jesienny sok. Bohaterami tego zdrowego napoju były: marchewka i jabłko, najbardziej znane dzieciom owoc i warzywo.

Od samego rana Zajączki z niecierpliwością oczekiwały na moment, kiedy założą fartuszki, czepki i przygotują swoje stanowisko pracy. Po śniadaniu Pani Agatka przypomniała najważniejsze informacje o owocach i warzywach oraz ustaliła zasady bezpiecznego obsługiwania sokowirówki. Po umyciu rąk, ubrane i gotowe Zające przystąpiły do pracy. Każdy maluch po kolei wrzucał do maszyny kawałki jabłek i marchewek, a następnie z zaciekawieniem oglądał jak w magiczny sposób owoce zamieniały się w pyszny pomarańczowy napój. Po skończonej pracy, wysprzątaniu stolików przyszedł czas na obiad podczas którego codzienny obiadowy kompocik zastąpił dzieciom ich własnoręcznie wykonany sok. Wszyscy z chęcią próbowali swojego kulinarnego wytworu, a niektórzy prosili nawet o dokładkę! Uśmiechnięte pomarańczowe buzie to był znak, że zajęcia wszystkim przedszkolakom przypadły do gustu!