Dnia 15.06.2022 udaliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Zwierza.

Gospodarstwo zlokalizowane jest w pobliskiej miejscowości Pojałowice i ma w swojej ofercie zajęcia z nauki jazdy konnej, hipoterapii oraz dogoterapii. Podczas pobytu, zajęcia z dziećmi prowadzili właściciele i jednocześnie instruktorzy, pani Ola i pan Kuba. Poznaliśmy wygląd, zwyczaje oraz potrzeby koni, a także dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy jak np. tego, że konie chodzą na palcach, koński dom to stajnia, a pokój  nazywa się boks:) Po przygotowaniu merytorycznym przystąpiliśmy do części praktycznej, która była najbardziej ciekawa. Z panem Kubą ściągnęliśmy z pastwiska naszego konika polskiego o imieniu Mgiełka, oraz przygotowaliśmy go do jazdy. Wyczesana, wyczyszczona  Mgiełka została osiodłana i mogliśmy spróbować swoich sił na jej grzbiecie. Pomimo lekkiego stresu wszystkie dzieci wsiadły na konia i wykonywały ćwiczenia na równowagę oraz obycie się z ruchem czterokopytnym. Co odważniejsi i sprawniejsci, probowali mini woltyżerki tj. stanie na koniu, przysiady na koniu czy jazda tyłem. Wszyscy byliśmy bardzo dumni i szcześliwi, że każdy przedszkolak zsiadał z konia  z wieeelkim uśmiechem i satysfakcją.  Fotorelacja z całej wycieczki poniżej, zapraszamy:)