„Zima, zima za oknami,
Bawcie się dzieciaki z nami…
Zima, zima pada śnieg,
A my razem bawmy się!”

Niestety po raz kolejny Nowy Rok nie zawitał w parze z Panią Zimą, co bardzo smuci , zwłaszcza dzieci, bo jak każdy dobrze wie dzieci lubią śniegiem bawić się! W związku z czym dzieci z grupy Żabek postanowiły zachęcić Panią Zimę, aby w końcu u nas zagościła i przyniosła ze sobą tak długo wyczekiwany i upragniony śnieg. Dzieci bardzo chętnie uczyły się zimowych tańców i piosenek z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Wykonały bałwanki „nietopki” z plastikowych butelek i waty, które następnie ozdobiły i zabrały do domu. Zima bez śniegu? to jakiś żart? Dla Żabek to żaden problem. Przedszkolaki „stworzyły” sztuczne kule śniegowe z gazet, które posłużyły do wielkiej bitwy śniegowej mającej miejsce w naszej sali. Kolejnego dnia - znów bez śniegu , bardzo zapragnęliśmy wykonać zimowy pejzaż na dużym arkuszu papieru, aby móc zobaczyć jak wyglądałby świat, a przynajmniej nasza najbliższa okolica pokryta śniegiem. Piękne były te nasze widoki! Nie mogliśmy oderwać od nich wzroku. Na zakończenie naszych zimowych zabaw wspólnie „ulepiliśmy” z gazetowych kul dwa piękne bałwanki- Panią Bałwankową, którą nazwaliśmy Calineczka oraz Pana Bałwanka o imieniu Kamil. Bardzo się cieszymy, że Pani Zima zobaczyła jak bardzo za nią tęsknimy i w końcu do nas zawitała. Teraz możemy ulepić prawdziwego bałwana na naszym podwórku !:)