Z nadejściem nowej pory roku- jesieni, już na początku października poruszyliśmy na zajęciach owocową tematykę.

W poniedziałek każde dziecko przyniosło do przedszkola jabłko, bowiem tego dnia świętowaliśmy Dzień Jabłka. Przy tej okazji niektórzy przynieśli inne owoce sadu, czyli gruszki i śliwki, które urozmaiciły nasze zajęcia matematyczne. Dzieci przeliczały owoce, kategoryzowały, przyporządkowywały do odpowiednich zbiorów opisywały i porównywały ich wygląd zewnętrzny oraz tworzyły rytmy i sekwencje. Następnego dnia każde dziecko rozpoznawało owoce za pomocą dotyku, zapachu i węchu , a następnie wszyscy ze smakiem skonsumowali wcześniej umyte i obrane owocowe przysmaki pełne witamin. We środę wykonaliśmy owocową pracę plastyczną – zadaniem dzieci było wyklejenie konturu owocu masą solną. Pomysł wykonania zadania za pomocą tej masy bardzo przypadł dzieciom do gustu, chętnie bawiły się pozostałością masy w czasie zabawy swobodnej. Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Chłopaka. Nasi chłopcy otrzymali od pań i dziewczynek odznaki „Super chłopaka” , dyplomy oraz słodkości w postaci Kinder niespodzianki. Kolejnego dnia podczas zajęć rozwiązywaliśmy zagadki słowne i wzrokowe dotyczące owoców, dzieliliśmy ich nazwy na sylaby i poznaliśmy znaczenie wyrażenia „owoce egzotyczne”. Koniec tygodnia przyniósł nam wspaniałe spotkanie z muzyką , bowiem czwartek był Międzynarodowym Dniem Muzyki. Od rana wirowaliśmy w rytm różnych melodii – od klasyki po muzykę klasyczną. Poznaliśmy również różne instrumenty, dzięki którym później muzykowaliśmy i daliśmy piękny koncert. Dzięki temu mimo słotnej jesiennej pogody muzyczna atmosfera utrzymywała się w naszej sali do końca tygodnia.