15 września nasze Żabki uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki w naszym przedszkolu. Tego dnia, wszyscy bez wyjątku mieli na sobie ubrania wypełnione kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy pochodzenie tego święta.

Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu :są w kropkach biedronki, zdobią kapelusz muchomora. Każde dziecko otrzymało kopertę , a w niej połówki kropek, które należało połączyć w pary. Bawiliśmy się też chustą animacyjną przy piosence o kropce, robiliśmy sobie zdjęcia z kropkowymi rekwizytami i wyklejaliśmy plasteliną wykropkowany jesienny listek. Było kropkowo i radośnie. Z pewnością ten wypełniony kolorowymi kropkami dzień, zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo.