29 maja 2019 r. dzieci z grupy "Żabek" z wielką radością powitały w przedszkolu wyjątkowych gości. Byli nimi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczy. Pan Przemek- tata naszej koleżanki Emilki Knafel wraz z kolegą Panem Jakubem.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się , że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe 112 i nie tylko te do straży pożarnej ale także zapoznały się z sytuacjami kiedy powinny ich używać. Przedszkolacy z entuzjazmem przymierzali hełm strażacki, kask i oglądali lampy, latarki potrzebne w pracy strażaka oraz drobny sprzęt. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy panom strażakom za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.