Dzieci z grupy „Żabki” doskonale wiedzą o tym, że marzec jest miesiącem, w którym przyroda budzi się do życia. Wiedzą również, że w tym miesiącu żegnamy starą, a witamy nową porę roku, jaką jest wiosna. W tygodniu zgłębialiśmy wiedzę na temat świata zwierząt. Na początku poznaliśmy zwierzęta zamieszkujące poszczególne kontynenty. Była to ciekawa lekcja geografii, korzystaliśmy bowiem z globusa. Dzieci wskazywały na nim kontynenty, oceany, morza itp. Podczas kolejnych zajęć skupiliśmy się na zwierzętach, które spotkać można w Polsce. Przy tej okazji zdobyliśmy wiele wiadomości na temat ekosystemów tj. łąka, las, pole. Podczas zajęć o tematyce „zwierzęta” doskonaliliśmy również inne umiejętności: kształtowaliśmy umiejętność czytania globalnego, dokonywaliśmy syntezę i analizę sylabową, rozwijaliśmy mowę, poprzez budowanie wypowiedzi wielozdaniowych, przeliczaliśmy elementy, tworzyliśmy zbiory, kształtowaliśmy pojęcia „mniej”, „więcej” i „tyle samo”, rozwijaliśmy umiejętność myślenia przyczynowo  -skutkowego, rozwijaliśmy sprawność manualną i świetnie się przy tym bawiliśmy.  Edukacja w przedszkolu opiera się na zabawie, a każde zajęcia i zabawy skonstruowane są w ten sposób, aby wspomagać wszechstronny rozwój dziecka. Żabki z duuużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach przygotowanych przez panią Madzię.