W ubiegłą środę 13 grudnia o godz. 10 w naszej grupie odbyły się poranne zajęcia otwarte z udziałem chętnych Rodziców. Tematem zajęć były potrzeby ptaków w czasie zimy. Na samym początku Pani Sylwia serdecznie przywitała wszystkich przybyłych gości po czym przedszkolaki zatańczyły wspólny taniec integracyjny w kole, który sądząc po wielkich brawach bardzo spodobał się Rodzicom.

Następnie Pani Sylwia odczytała list skierowany do dzieci, którego nadawcą byli Mali Skrzydlaci Przyjaciele. W kolejnej części zajęć dydaktycznych dzieci wysłuchały krótkiej historii sikorki, która z pomocą Paka i przedszkolaków otrzymała od dzieci karmnik i pożywienie na zimę. W trakcie trwania zajęć dzieci brały udział w zabawie orientacyjno - porządkowej, w której miały okazję zamienić się w ptaszki, a ich zadaniem było wykonywanie poleceń poprzez ruchy i gesty. W dalszej części zajęć przedszkolaki nazywały ptaszki, przeliczały i układały je od najmniejszego do największego, doskonaliły orientację w przestrzeni z pomocą karmnika oraz  rozdzielały pokarm dla ptaszków. Zajęcia zakończyły się wykonaniem zimowej pracy plastycznej związanej oczywiście z tematyką spotkania. Każde dziecko wykonało pięknego kolorowego ptaszka! Dzieci były aktywne i chętne do zabawy, z zapałem dzieliły się nabytymi dotychczas umiejętnościami i wiadomościami. Całemu spotkaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera. Pozytywne opinie Rodziców o zajęciach świadczą o tym, że był to pożytecznie spędzony czas. Jeszcze raz wszystkim Rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy za tak liczną obecność!