Pochmurny październikowy wtorek był dla przedszkolaków z grupy „Żabek” dniem wyjątkowym, ponieważ był to pierwszy od ich przybycia do przedszkola - Dzień bez Zabawek.

Początkowo „Żabki” nie były pozytywnie nastawione, zwłaszcza w taką pogodę, ale pani Sylwia zaplanowała cały dzień tak, aby nie było nudy i aby każda buzia była tego dnia uśmiechnięta. Na samym początku przedszkolaki założyły czapeczki i fartuszki i zamieniły się w małych kuchcików po to, aby samodzielnie przygotować sobie pyszne śniadanko, które zjadły z podwójną przyjemnością. Radości z tworzenia różnorakich kompozycji z ogórków, papryki, pomidorów, wędliny i sera nie było końca! W dalszej kolejności „Żabki” rozwiązywały zagadki słowne i słuchowe związane z aktualną porą roku brały aktywny udział w zabawach ruchowych oraz tańczyły w rytm jesiennych piosenek. W tym dniu nie zabrakło także zabawy plastycznej, przedszkolaki wykonały wiewiórki inspirowane kompozycją z kolorowych jesiennych liści. „Żabki” przeliczały kasztany, żołędzie, szyszki i tworzyły z nich rytmy zgodnie z podanym logicznym szyfrem. Na zakończenie dnia dzieci wykonały borowiki i muchomorki z rolek po papierze toaletowym. Wiele zabaw ruchowych i zajęć wykonanych tego dnia stanowiło dla naszych przedszkolaków świetną zabawę. Dzieci z niecierpliwością czekają już na następny „Dzień bez Zabawek”!:)