23 września br. zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się  „Powitanie Jesieni”, gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku – jesień.

Przedszkolaki przygotowały się na przyjście nowej pory roku – wszystkie dzieci były ubrane w odzież kolorów jesieni. Dominował na ubraniach pomarańczowy.
Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Przedszkolaki przyniosły na zajęcia dary z sadu, lasu i ogrodu, które pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek.
Dzieci segregowały i przeliczały kasztany, orzechy i żołędzie, rozpoznawały je przez dotyk oraz tworzyły kompozycje z jesiennych liści. Pod okiem Pań- Ewy i Agnieszki grupa „Żabki” przygotowała muffinki marchewkowe, które ze smakiem spałaszowane zostały po obiedzie.Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki: „Jesienny pociąg”, „Kolorowe listki”, „Jesienny walczyk”.
Na koniec zajęć wykonaliśmy piękne prace plastyczne „Dynie”, które są symbolem jesieni. Dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.