Korzystając z pięknej majowej pogody we środę wybraliśmy się z wizytą do pobliskiej pracowni krawieckiej, aby zgłębić tajniki tego nieco zapomnianego zawodu.

Z pomocą pospieszyła nam Pani Teresa, która od lat świadczy usługi krawieckie w naszej  miejscowości. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały różnej wielkości i koloru guziki, szpulki z nićmi oraz materiały krawieckie. Okazało się, że praca krawcowej, chociaż z pozoru przyjemna wcale nie jest łatwa. Ponadto dzieci zapoznały się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Dowiedziały się również, jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały tak piękne rzeczy. Na zakończenie naszej wizyty dzieci otrzymały od krawcowej na pamiątkę kolorowe serwetki . Dla wszystkich wizyta u krawcowej była nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą. Spotkanie bardzo podobało się wszystkim dzieciom.

Serdecznie dziękujemy

Pani

Teresie Stronie

za