Początek kwietnia był w naszym przedszkolu okresem gorących przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Wspólnie z Paniami dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury. Jednym z wielkanocnych zwyczajów jest  także przygotowanie koszyka wielkanocnego, a więc pokarmów, które po święceniu znalazły się na naszych stołach w Wielką Niedzielę. Dzieci rozpoznawały pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku, uczyły się wierszy i piosenek związanych z Wielkanocą, jak również tworzyły wiele prac plastycznych tj. pisanek, zajączków i baranków. Żabki przygotowały również kącik wielkanocny, który można podziwiać w naszej sali :) W celu udekorowania stołu wielkanocnego w swoim domu dzieci posiały rzeżuchę oraz własnoręcznie wykonały kurczaczki na piku. Pracowały przy tym bardzo skrupulatnie, każde wkładając w swoje wytwory wiele serca i wysiłku. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne. Zwieńczeniem wielkanocnych przygotowań w naszym przedszkole było wspólne Śniadanie Wielkanocne, które spożyliśmy na holu przedszkolnym.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań

w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego “Alleluja"

życzą wszystkim Żabkom i ich Rodzicom