15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia, działania.Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami nie tylko na ubraniach. Żabki od samego rana cieszyły się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie w parach składaliśmy kolorowe kropki, które były podzielone na części oraz przyklejaliśmy biedronce zagubione kropki. Wspólnie wykonywaliśmy zdjęcia w „kropkowych” fotobudkach z „kropkowymi” rekwizytami. Największą atrakcją tego dnia było jednak malowanie kropek na twarzach dzieci. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć-„ Jesienne drzewko” wykonane wyobraźnią naszych przedszkolaków właśnie za pomocą kropek. Każdy przedszkolak otrzymał medal za wzięcie udziału w Dniu Kropki oraz świecącą w ciemności bransoletkę. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!