W piękny wtorek 14 września Żabki wybrały się na pierwszą wycieczkę w tym roku przedszkolnym!

Punktem docelowym naszej wyprawy był Ogród Zwierza w pomiechowskiej wsi Pojałowice. To magiczne miejsce prowadzone jest przez panią Olę i pana Kubę, ludzi z ogromną pasją i miłością, a także szacunkiem do zwierząt. Kiedy przywitali nas uśmiechnięci właściciele, z daleka dało się słyszeć rżenie koni. Żabkom została zaprezentowana stajnia oraz wszystkie konie o niespotykanych imionach takich jak Jaskier, Jutrzenka, Coca – Cola, Dębówka, Keksik, malutka, bo zaledwie miesięczna Jesień. Przedszkolaki dzięki wizycie w Ogrodzie Zwierza zdobyły podstawową wiedzę na temat koni tj.: w bardzo dużym skrócie poznały budowę konia, różnych maści konia, podstawowe zasady jazdy konnej i głównych dyscyplin jeździeckich. W praktyczny sposób poznały również zasady obchodzenia się z koniem czyli karmienie, czyszczenie i siodłanie. Dzieci bardzo chętnie głaskały konie oraz częstowały je jabłuszkami przyniesionymi przez naszą koleżankę Zosię. Jednak największą atrakcją była możliwość jazdy konnej na koniu o imieniu Coca – Cola. Po tylu atrakcjach na zakończenie zjedliśmy upieczone kiełbaski. Na zakończenie warsztatów na łonie natury przedszkolaki otrzymały naklejki i cudowny plecak w formie worka oczywiście z pięknymi czerwonymi konikami symbolizującymi Ogród Zwierza. Mimo ogromnego zmęczenia emocje były bardzo duże o czym świadczyły nieustanne rozmowy o koniach w autobusie podczas powrotu do przedszkola. Dzieciaki były zachwycone i oczarowane nie tylko zwierzętami, ale i miejscem , w którym spędziły niezapomniane chwile.