Mijający tydzień był u Wiewiórek wypełniony matematyką. Dzieci bardzo lubią wszelkiego rodzaju matematyczne gry i zabawy dlatego było liczenie, rachowanie, zabawy z matematycznym chodniczkiem.

Wykonaliśmy własne kalendarze na kole aby lepiej zrozumieć następujące po sobie cyklicznie pory roku i dni tygodnia. Duże emocje i zainteresowanie wywołały u przedszkolaków zajęcia z konstruowaniem wagi szalkowej oraz z mierzeniem objętości płynów. Dzieci chętnie brały udział w różnych doświadczeniach i badały np. ile szklanek wody zmieści się w dużej butelce, albo co się stanie kiedy na jednej szalce położymy balona a na drugiej klocka? To wszystko po to aby uświadomić im na czym polega istota ważenia, że zmieniając ułożenie butelki z wodą wcale nie zmienia się jej ilość, że dywan możemy zmierzyć na wiele różnych sposobów, wykorzystując do tego np. własną stopę albo klocek. Zabawy z klasyfikowaniem i łączeniem ze sobą różnych obrazków to również świetna zabawa rozwijająca myślenie logiczne i kategoryzowanie. Organizowanie dzieciom tego typu doświadczeń doskonale rozwija ich umiejętności myślenia operacyjnego, które dobrze wykształcone na etapie przedszkola daje solidne podstawy do przyswajania kolejnych zagadnień, z którymi dzieci będą spotykać się na dalszych etapach edukacji.