Za oknem prawdziwa zima zatem najlepszy czas na zabawy ze śniegiem. Dlatego na ostatnich zajęciach koła badawczego Wiewiórki bliżej poznawały właściwości śniegu.

Najpierw przyjrzeliśmy się białemu puchowi z bliska. Sprawdzaliśmy czy śnieg jest rzeczywiście czysty na jaki wygląda i czy możemy go zatrzymać na dłużej w sali. Dzieciaki oglądały na ilustracjach prawdziwe płatki śniegu, a potem zbudowały ich model z patyczków i plasteliny. Ponieważ śnieg który przynieśliśmy do przedszkola szybko stopniał dlatego postanowiliśmy stworzyć własne płatki śniegu (kryształki) z roztworu soli. Największą frajdę sprawił jednak Wiewiórkom śnieg, który nie topnieje czyli sztuczny śnieg stworzony z pianki i sody oczyszczonej. Powstawały bałwanki nie tylko z masy ale również innych dostępnych nam materiałów. A wynik naszej pracy możecie zobaczyć sami.