W poprzednim tygodniu nasze Wiewiórki zamieniły się w prawdziwych Indian.  Na początku dzieci wykonały kolorowe pióropusze  i łapacze snów (indiańskie amulety), które przyozdobiły naszą salę.

Później dzieci wysłuchały listu od wodza indiańskiej wioski  o imieniu  Mądry Orzeł, który  zaprosił wszystkich do przejścia  kilku ścieżek prób. Miały one pomóc dzieciom w zdobyciu indiańskiego imienia. Tak wiec  dzieci  tropiły ślady zwierząt ukryte w sali, wsłuchiwały się w indiańskie rytmy i tańcem wywoływały deszcz, pokonywały tor przeszkód w zupełnej ciszy, polowały na bizony wykazując się zwinnością sprytem i odwagą.  Dzieci  poznały również słówka związane z indiańską kulturą, (totem, tipi). Na koniec każde dziecko otrzymało pióro z indiańskim imieniem, które ozdobiło jego pióropusz. Zabawa była wyśmienita. Dzieci przez cały tydzień przebierały się w Indian i inne postaci z różnych krajów, poznawały obce kultury wzbogacając tym samym wiedze o świecie.