Tuż przed majówką przedszkolaki z naszej grupy realizowały tematy związane z Polską. Poznawaliśmy Wisłę - naszą największą rzekę, miasta które mija, miejsca w których bierze swój początek czyli Baranią Górę i Bałtyk, do którego wpada.

Dzieci pracowały z prostą mapką Polski zaznaczając na niej najważniejsze miejsca i krainy geograficzne. Wiewiórki razem z Panią Basią wybrały się także w Tatry, nasze piękne i najwyższe góry. Przebrani w elementy góralskich strojów: kapelusze, ciupagi, chusty i korale dzieci wykonały góralski taniec do muzyki tradycyjnej i oglądały na zdjęciach najważniejsze miejsca w Tatrach: Giewont, Rysy, Kasprowy Wierch, Zakopane, Dolinę Chochołowską. Przedszkolaki wysłuchały historię o śpiących rycerzach oraz dowiedziały się jaki jest najbardziej znany przysmak z tego regiony czyli oscypek. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się jednak pakowanie plecaka na górską wyprawę. Dzieci dowiedziały się co dobrze jest zabrać ze sobą w góry, aby być ubezpieczonym na wypadek zmiany pogody, urazów, czy głodu. Przedszkolaki mogły schować się do śpiwora, przymierzyć buty trekkingowe czy przespacerować się z kijkami trekkingowymi. Chłopców zainteresowała mapa z górskimi szlakami a dziewczynki tworzyły kombinacje górskich strojów. Zajęcia zakończyły się kolorowanką zgodną z tematem. Na koniec dzieci pytały: Kiedy pojedziemy w góry??!