Papier – zwykły materiał plastyczny, z którym wydawać by się mogło dzieci najczęściej mają do czynienia podczas zajęć plastycznych w przedszkolu. Niekoniecznie tak jest. Na kolejnych zajęciach kółka badawczego nasze dzieciaki nieco bliżej poznały właściwości papieru.

Na początku dzieci oglądały różne gatunki tego materiału o zróżnicowanej strukturze, kolorze, grubości i przeznaczeniu (papier szary, delikatny papier ścierny, tapeta fakturowa, papier śniadaniowy, serweta tortowa, tektura falista, ręcznik kuchenny, papier gazetowy, bibuła). Później Wiewiórki badały jego plastyczność, twardość, przezroczystość oraz wytrzymałość na różne warunki. Zabawa w zgniatanie, składanie na różne sposoby czy darcie papieru sprawiła dzieciom wiele frajdy. Na kartce papieru malowaliśmy różnymi przyborami, ale najwięcej emocji sprawiło malowanie sokiem z cytryny. Magiczny napis który uzyskaliśmy z pomocą ognia, wywołał wielkie zdziwienie wszystkich przedszkolaków. Na koniec wiewiórki wg własnego pomysłu wykorzystały zgromadzony papier, aby stworzyć coś kreatywnego. Powstały zwierzątka, kwiaty, motylki, pojazdy.