W poprzednim tygodniu nasze Wiewiórki zamieniły się w prawdziwych Indian.  Na początku dzieci wykonały kolorowe pióropusze  i łapacze snów (indiańskie amulety), które przyozdobiły naszą salę.

Niedawno w naszej grupie realizowaliśmy temat związany z wiosenną łąką i jej mieszkańcami. Aby lepiej poznać życie owadów wyposażeni w lupy, pojemniczki do obserwowania przyrody, siatkę na motyle wybraliśmy się z Panią Basią na łączkę przed naszym przedszkolem.

Ponieważ lato za pasem a dzieci uwielbiają zabawy na polu postanowiłam wiec że kolejne zajęcia z kółka badawczego odbędą się na polu z użyciem baniek mydlanych. . Uwielbiane przez wszystkie dzieci banki  za każdym razem wprawiają wszystkich w zachwyt i wywołują dużo radości.

Tuż przed majówką przedszkolaki z naszej grupy realizowały tematy związane z Polską. Poznawaliśmy Wisłę - naszą największą rzekę, miasta które mija, miejsca w których bierze swój początek czyli Baranią Górę i Bałtyk, do którego wpada.

Jajko – symbol życia jest niewątpliwie jednym z najważniejszych symboli Świąt Wielkanocnych. Dlatego na ostatnich zajęciach kółka badawczego nasze dzieciaki eksperymentowały właśnie z jajkiem. Nasze eksperymenty rozpoczęliśmy od obejrzenia jajka od środka.