Dnia 22.11 o godz. 10.00 w naszej sali dobyły się przedpołudniowe zajęcia dydaktyczne dla Rodziców. Tematem wspólnych zabaw było zagadnienie dotyczące tego jak dbać o zdrowie. Głównym celem zajęć było zastosowanie takich zabaw i ćwiczeń, które przygotowują dzieci do nauki czytania poprzez spostrzegawczość, percepcję wzrokowo- słuchową czy koncentrację uwagi.

Na początku zajęć dzieci odnalazły swoje wizytówki z imionami, a potem wykonywały proste ćwiczenia ruchowe. Wprowadzeniem do tematu był „worek z niespodzianką”, z którego dzieci odgadywały za pomocą dotyku przybory do codziennej  higieny. Wiewiórki  z uwagą wysłuchały wiersza o pewnym „brudasie”, który bał się wody. W dalszej części zajęć dzieci  pracowały w grupach, oceniając zachowanie chłopca przedstawionego na obrazkach.  Była również krótka gimnastyka, i ćwiczenia artykulacyjne ze śmiechem. Największą frajdę  sprawiła dzieciom gra „Bingo sylabowe”, która wymagała dużego skupienia i koncentracji uwagi. Na koniec dzieci w grupach wykonały plakaty „zdrowych” i „nie zdrowych zębów , przyklejając odpowiednie produkty spożywcze. Dzięki realizacji  treści prozdrowotnych nasi wychowankowie będą wiedzieli i pamiętali o tym jak dbać o swoje zdrowie. Dziękujemy Rodzicom za liczny udział w zajęciach.