Smaller Default Larger

Trzeci tydzień września w naszej grupie obfitował w wiele ciekawych działań związanych z tematyką ruchu drogowego. Dzieci uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych to w sali i w mieście, samodzielnie skonstruowały sygnalizatory świetlne dla pieszych i pojazdów, które później służyły im podczas zabawy.

Przedszkolaki z grupy Wiewiórek już dobrze orientują się w zasadach ruchu drogowego, znają i potrafią interpretować znaki, wiedzą pod jaki numer należy zadzwonić kiedy znajdą się w niebezpieczeństwie. Tydzień zakończyliśmy wykonaniem z pudełek po zapałkach małych modeli samochodów co sprawiło dzieciom dużą frajdę. Tylko czwartek 20 września wyglądał trochę inaczej i odbiegał od tematyki bezpieczeństwa, ponieważ w tym dniu przypadał Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Od samego rana bawiliśmy się w te zabawy, które przedszkolaki lubią najbardziej, każdy zrobił dla siebie piękną opaskę aby podczas święta wyglądać trochę inaczej i bardziej kolorowo. Niech żyją przedszkolaki!