W poniedziałek 14 maja grupa Wiewiórek razem z Panią Basią Stanek gościła w Szkole Podstawowej w Słomnikach. Z racji tego, że nasza grupa to w większości dzieci 6 letnie była to dobra okazja do tego, aby zobaczyć co będzie codzienną rzeczywistością przyszłych pierwszaków już od września.

Naszym przewodnikiem do szkolnych salach i ważnych miejscach była Pani Ania Pokrzywińska. Odwiedziliśmy świetlicę, salę gimnastyczną oraz przedszkole. Dzieci miały okazję zobaczyć jak pracują ich starsi koledzy i koleżanki w klasach od 1 do 3, jak wyposażone są ich sale i z czego korzystają podczas zajęć. Pani Jola Piwowarczyk i Pani Joanna Tłuszcz pokazały przyszłym uczniom na czym polega praca z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Zwiedzanie zakończyliśmy w szkolnej bibliotece, gdzie Pani Ania Pokrzywińska zorganizowała dzieciom krótką lekcję biblioteczną. Pamiątką z tej wizyty były kolorowe magiczne okulary samodzielnie wykonane przez dzieci. Dziękujemy gronu pedagogicznemu SP w Słomnikach za ciepłe przyjęcie.