Smaller Default Larger

W poniedziałek 14 maja grupa Wiewiórek razem z Panią Basią Stanek gościła w Szkole Podstawowej w Słomnikach. Z racji tego, że nasza grupa to w większości dzieci 6 letnie była to dobra okazja do tego, aby zobaczyć co będzie codzienną rzeczywistością przyszłych pierwszaków już od września.

Podczas jednego ze styczniowych tygodni realizowaliśmy w naszej grupie tematykę szeroko pojętej zimy. Niestety do tej pory zimowa aura nas nie rozpieszczała, bo śniegu było jak na lekarstwo, ale jak już w końcu spadł choć na chwilę postanowiliśmy to wykorzystać!

We czwartek 7 grudnia w grupie Wiewiórek odbyły się mikołajkowe otwarte zajęcia popołudniowe dla wszystkich chętnych dzieci i Rodziców z grupy Wiewiórek. Początek grudnia był doskonałym momentem na mikołajkowe zabawy i konkurencje.

Tematem jednego z tygodni w naszej grupie byli Mali artyści. Dzieci miały okazję troszkę bliżej przyjrzeć się pracy malarza, rzeźbiarza i innych uzdolnionych twórców. Dzieci samodzielnie tworzyły swoje dzieła malarskie, których tematem była martwa natura.

27 października o godz. 10, w naszej grupie odbyły się przedpołudniowe dydaktyczne zajęcia otwarte dla Rodziców. Tematem przewodnim było „Przygotowanie do zimy – czyli domowa spiżarnia”.