6 grudnia o godz. 17 w naszej grupie odbyły się wyjątkowe bo Mikołajkowe zajęcia popołudniowe dla chętnych Rodziców i dzieci. Po wspólnej powitance i rozgrzewce z Dziadkiem Mrozem przystąpiliśmy do mikołajowych konkurencji.

Dzieci wraz z Rodzicami miały za zadanie posegregować prezenty w mikołajowych workach, na czas ulepić jak najdłuższy kolorowy łańcuch choinkowy czy za pomocą dotyku rozpoznać jakie nietypowe przedmioty schował w swoim worku Św. Mikołaj. Wszystkie konkurencje przeplatane były zabawami ruchowymi z zakresu aktywnego słuchania i interpretowania muzyki, która swoim klimatem wprowadziła nas trochę w czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Aby po wspólnej zabawie pozostał jakiś ślad i pamiątka, na zakończenie uczestnicy w parach wykonali piękna białą choineczkę z wykorzystaniem płatków kosmetycznych, cekinów i koralików. Będzie ona na pewno fajną ozdobą bożonarodzeniowego stołu. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i obecność na zajęciach!