W dniach 14-18 listopada w naszej grupie realizowaliśmy zagadnienia dotyczące zdrowia. Rozmawiałyśmy z dziećmi na temat tego co wpływa na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, a co mu zagraża. Co należy jeść a czego unikać żeby nasz organizm i nasze zęby były zdrowe.

Dzieci poznały zająca Ząbka, który opowiedział im o profilaktyce stomatologicznej i podarował im małe upominki: szczoteczkę i pastę do zębów. Okazało się, że ten temat bardzo przypadł naszym przedszkolakom do gustu. Dzieci bowiem posiadają dość dużą wiedzę o zdrowiu i były bardzo aktywne na zajęciach. Podczas jednego z dni nasza sala zamieniła się w prawdziwy szpital z izbą przyjęć, w której przyjmowano do leczenia i zmiany opatrunków różne przypadki medyczne ;) Przedszkolaki uwielbiają zabawy tematyczne, tym bardziej jeśli mają do swojej dyspozycji różne akcesoria, przebrania czy rekwizyty związane z daną tematyką. To jak zdrowo bawiliśmy się razem w przedszkolu możecie Państwo obejrzeć na zdjęciach w galerii. Zapraszamy!