We wtorek 24 listopada 2015 r. w naszej grupie odbyły się poranne zajęcia otwarte z udziałem chętnych Rodziców. Tematem spotkania były "Zabawy z jesienną pogodą", które przygotowała i poprowadziła mgr Barbara Stanek. Otwarte zajęcia poranne mają charakter dydaktyczny, dlatego też staramy się aby podczas nich zaprezentować różne formy aktywności dzieci w przedszkolu.

Część główna zaczęła się od zabawy muzycznej pt. Z pogodą w berka. Następnie na podstawie wiersza Anny Łady-Grodzickiej pt. Sześć parasoli przedszkolaki doskonaliły umiejętność posługiwania się liczebnikami porządkowymi. Z racji tego, że pogoda przybiera różne postaci i dźwięki dzieci wspólnie zagrały ją na instrumentach perkusyjnych do muzyki "Teatr pogody". W dalszej części spotkania dzieci doskonaliły koncentrację uwagi i myślenie logiczne podczas zabaw z kolorowymi kropelkami deszczu, oraz rozwijały swoją ciekawość w trakcie doświadczeń badawczych z wodą. Zajęcia zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej techniką kolażu pt. Ktoś pod parasolem. Licznie zgromadzone mamy miały zatem okazję poobserwować swoje pociechy w trakcie ich codziennych czynności jakie mają w przedszkolu, co jest zawsze najbardziej wiarygodną informacją o postępach w rozwoju, o tym jak dziecko funkcjonuje w grupie społecznej, jak stosuje się do norm i zasad.

Drogie mamy dziękujemy za obecność i zapraszamy ponownie w drugim semestrze!