21 kwietnia w gr. Wiewiórki odbyły się otwarte zajęcia dydaktyczne dla Rodziców z udziałem naszej pani dyrektor prowadzone prze jedną z wychowawczyń p. Agnieszkę Kurek.

Były to zajęcia diagnozujące grupę, podczas których dzieci miały wykazać się umiejętnościami i wiedzą w zakresie ekologii, ze szczególnym naciskiem na umiejętność czytania, pisania i liczenia. Po wysłuchaniu historii o Małym Czarodzieju dzieci otrzymały magiczne pudełko z zadaniami do wykonania. Składały ekologiczne puzzle, rozwiązywały rebusy fonetyczne, bawiły się w jurorów określając liczbę sylab i głosek w wyrazach, rozwiązywały zadania matematyczne manipulując magicznymi kamykami. Największą radość sprawiło im segregowanie śmieci do kolorowych pojemników i odtańczenie ekologicznego tańca z reklamówkami. Zajęcia zakończyły się pracą grafomotoryczną przy stolikach. Dzięki zajęciom z zakresu ekologii dzieci uczą się jak zachowywać się wobec przyrody i jak dbać o nią . Serdecznie dziękujemy przybyłym mamom za udział w zajęciach.