23 września dotarła do naszego przedszkola jesienna pora roku. Na czele Pani Jesień, którą wszyscy radośnie powitali.

Dzieci z grupy Wiewiórek przygotowały się na przyjście nowej pory roku – wszystkie dzieci były ubrane w odzież kolorów jesieni. Również tego dnia świętowaliśmy Dzień Dyni, w związku z czym można się domyśleć, że w naszej sali dominował kolor pomarańczowy. Przedszkolaki zostały poproszone o przyniesienie pomarańczowych warzyw – dyń i marchewek. Wiewiórki pierwsze jesienne zajęcia rozpoczęły śpiewając i pląsając do piosenek o tematyce jesiennej z kolorowymi chusteczkami, rozpoznawały dary jesieni, przeliczały je i wspólnie komponowały kącik przyrodniczy. Następnie rozpoczęła się główna część zajęć, podczas których dzieci: poznawały różnorodność dyń, opisywały przyniesione przez siebie dynie, segregowały dynie pod względem wielkości, koloru, kształtu, wzbogacały swoją wiedzę na temat dyń. Dzieci wykonały pracę plastyczną przestawiającą dynię z masy sensorycznej o wdzięcznej nazwie dyniolina, która powstała ze zmieszania ugotowanej dyni ze skrobią ziemniaczaną. Wiewiórki wzięły także udział w  gimnastyce z wykorzystaniem przyniesionych dyń na holu przedszkolnym podczas której dominowały zabawy ruchowe takie jak: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, skoki przez dynie różnej wielkości, podawanie dyni w rzędzie rożnymi sposobami - nad głową, między nogami, czy z boku. Po wysiłku fizycznym dzieciaki skonsumowały przyniesione przez siebie marchewki. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!